Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Chociaż mogłoby się wydawać, że sen to ostatnia z rzeczy, o jakich myślą dzieci, one również potrzebują solidnego odpoczynku, żeby mieć siły na poznawanie świata każdego dnia. Dlatego łóżko dziecięce jest tak ważnym elementem wystroju każdego pokoju dziecięcego. Jak wybrać optymalny model?

Łóżka dziecięce w głównych założeniach nie różnią się od decyzji zakupu mebli dla dorosłych. Warto jednak uwzględnić preferencje młodego użytkownika i zapewnić mu nie tylko komfortowe miejsce do wypoczynku, ale również przestrzeń, która pozwoli mu rozwijać swoją wyobraźnię.

Łóżko dziecięce – na co zwrócić uwagę?

Zacznijmy od tego, kto mieszka w pokoju dziecięcym, który urządzamy? Inne łóżka dziecięce skierowane są bowiem do maluchów, którzy dopiero wchodzą w wiek przedszkolny, a inne modele zaproponujemy dla starszych pociech. Łóżka młodzieżowe i dziecięce często mocno się od siebie różnią. Pierwsze przypominają bardziej meble dla dorosłych, natomiast łóżka dla dzieci mniejszych bywają zazwyczaj bardziej kolorowe i nierzadko mniejsze. Często marzeniem dzieci są łóżka piętrowe, jednak przed spełnieniem próśb warto przekonać się, jak nasze pociechy radzą sobie z wchodzeniem i schodzeniem z takiej konstrukcji. Wreszcie można kierować się kryterium płci. Łóżko chłopięce nierzadko stylizowane jest na typowe dla dzieci w tym wieku pasje, jak motoryzacja. Z kolei nowoczesne łóżko dla dziewczynki nierzadko przypomina bajkowy pałac. Możliwości jest bardzo dużo zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Wreszcie czym innym będziemy kierować się, wybierając łóżko dla jednego dziecka, niż w przypadku poszukiwania mebli dla dwójki dzieci.

Łóżka dziecięce – funkcjonalność

Wybór łóżka dla dzieci często dyktuje fantazja młodych użytkowników lub układ pokoju dziecka. Klasyczne łóżka są wygodne i bezpieczne, ale często brakuje im funkcjonalności. Dla młodszych dzieci być może najlepszym rozwiązaniem będzie niskie łóżko wyposażone w barierki ochronne z wygodnym materacem, natomiast dla starszych dzieci lepszym rozwiązaniem będzie wyższy model wyposażony w wygodny materac piankowy z zagłówkiem do czytania czy oglądania. Ważne, aby mebel idealny zapewniał spokojny sen, ale również odpowiadał na potrzeby, jakie sygnalizuje dziecko. Ważna jest możliwość dopasowania do pozostałych mebli oraz dodatki, jak np. szuflada, w której można chować pościel bądź zabawki. Modele z szufladą są wyjątkowo funkcjonalne, gdyż zarówno maluch, jak i rodzice mogą schować pod łóżkiem wiele rzeczy. Pokój jest dzięki temu mniej zagracony, a pokój dziecięcy sprawia wrażenie bardziej przestronnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *