Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jak wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Jak wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Kabiny prysznicowe to najczęściej wybierane rozwiązanie podczas remontu lub urządzania łazienki. To właśnie szybki prysznic o poranku jest wstanie nas skutecznie obudzić, zaś długi prysznic po całym dniu sprzyja odprężeniu. Niemniej jednak kabiny prysznicowe to bardzo szeroki asortyment. Cechują się on nie tylko odmiennymi materiałami, ale także i funkcjonalnością czy dodatkowym osprzętem. Wobec tego pojawia się pytanie: jaką wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Kabina prysznicowa- jaki jest jej optymalny rozmiar?

Kabina prysznicowa musi mieć odpowiednie wymiary, by każdy z domowników mógł z niej korzystać w maksymalnie komfortowy sposób. Za optymalny rozmiar uznaje się podstawę o wymiarach 90×90 centymetrów. Jednak każda łazienka jest inna i oferuje inne możliwości przestrzenne. Wobec tego wybór kabiny prysznicowej musi przede wszystkim uwzględniać ilość wolnej przestrzeni jaką oferuje nam nasze pomieszczenie. Do małych łazienek sprawdzą się modele o wymiarach podstawy 70×70 lub 80×80 centymetrów. Warto jednak zauważyć, że mniejsze kabiny prysznicowe- choć ich montaż jest niezwykle prosty- mogą nie być komfortowe chociażby dla osób starszych. Jeśli rozkład naszej łazienki nam na to pozwala, warto zainteresować się kabinami prysznicowymi o podstawie prostokąta. Asymetryczne kabiny dają o wiele większe możliwości dopasowania ich do przestrzeni i co więcej, nie wymagają kompromisów pod względem wymiarów.

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?

Wybór kabiny prysznicowej z pewnością nie będzie łatwy. Kolejny dylematem, który stanie na naszej drodze jest wybór pomiędzy:

  • kabiną prysznicową z brodzikiem,
  • kabiną prysznicową bez brodzika.

Elementem, który sprawia tu największą różnicę jest właśnie niepozorny brodzik. Kabina prysznicowa z brodzikiem czasy swojej popularności ma już dawno za sobą. Jednak oferuje ona wiele zalet. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • prosty montaż- zwykle nie trzeba zatrudniać fachowców,
  • kabina prysznicowa z brodzikiem jest idealnym rozwiązaniem do mieszkań w blokach, gdzie konieczne jest kontrolowanie odpływu wody,
  • niska cena.

W przypadku kabin bez brodzików, montaż wymaga zatrudnienia fachowców. Co więcej, choć kabiny typu walk-in są estetyczne i eleganckie, to jednak kontrolowanie odpływającej wody jest praktycznie niemożliwe. Dodatkowo często będzie się ona wydostawała spod ścianek kabiny. Warto również zaznaczyć, że rozwiązanie to cechuje się o wiele wyższą ceną. Wobec tego śmiało można stwierdzić, że to kabina prysznicowa z brodzikiem staje się o wiele lepszym rozwiązaniem. Jest ona nie tylko praktyczna, ale także i stosunkowo tania.

Kabina prysznicowa i jej elementy dodatkowe

Wybór kabiny prysznicowej to także wzięcie pod uwagi elementów dodatkowych. Przede wszystkim zdecydujmy się na konkretny rodzaj drzwiczek. Możemy wybrać:

  • drzwi otwierane- polecane zwykle do większych łazienek, tak by ich otwieranie nie stanowiło większego problemu,
  • drzwi rozsuwane/przesuwne- to z kolei rozwiązanie dedykowane małym łazienkom gdyż tego typu drzwi nie wymagają dodatkowej przestrzeni, by można było je otworzyć.

Co więcej jeśli wybieramy odpowiednią kabinę prysznicową, zastanówmy się, kto będzie z niej korzystał. Jeśli w naszym domu mieszka senior, to z pewnością warto zadbać o to, by w jej wnętrzu były zamontowane dodatkowe uchwyty i ramy, które ułatwią starszej osobie wejście i wyjście spod prysznica. Ciekawym rozwiązaniem wydają się także ściany kabiny pokryte powłoką hydrofobową. Wówczas woda po nich spływa nie pozostawiając zacieków i osadu z kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *