Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Jak wybrać dobre oświetlenie do garażu – czy lampy LED są dobrym rozwiązaniem?

Jak wybrać dobre oświetlenie do garażu – czy lampy LED są dobrym rozwiązaniem?

Garaż to miejsce, które ma wiele zastosowań. W większości przypadków służy po prostu do zaparkowania auta, ale może spełniać też dodatkowe funkcje. Wiele osób decyduje się na umieszczenie w garażu dodatkowej zamrażarki lub zrobienie regału na spiżarnię. Zazwyczaj w tym pomieszczeniu jest tylko małe okno lub nie ma go wcale, więc korzystanie z niego w sposób bezpieczny wymaga odpowiedniego oświetlenia. Coraz częściej spotykane są lampy LED do garażu. Czy warto się na nie zdecydować? Dowiesz się z dalszej części wpisu.

Rodzaje oświetlenia w garażu

Do tego pomieszczenia należy wybrać nieco inne oświetlenie niż to, które jest w pozostałej części domu. Garaż powinien być oświetlony w sposób równomierny, tak by bez problemu korzystać z każdej jego części. Lampy LED do garażu można podzielić na kilka typów:

  • lampy typu plafon,
  • lampy halogenowe,
  • lampy rastrowe,
  • lampy warsztatowe,
  • lampy świetlówkowe.

Część z wyżej wymienionych będzie miało dodatkowe opcje. Na przykład czujnik ruchu lub zmiany barwy światła. Lampy tego typu dają też duże możliwości do wyboru koloru światła oraz ułożenia linii na podłodze do lepszego parkowania.

Zalety dobrania odpowiedniego oświetlenia

Dobranie właściwej lampy LED do garażu w pierwszej kolejności pozwoli na oszczędności. Jest to rodzaj oświetlenia, który zużywa znacznie mniej prądu niż inne technologie. Lampy LED charakteryzuje także długa żywotność. Przeważnie przy korzystaniu z lampy kilka godzin, okres użytkowania może wynieść ponad 10 lat. Należy jednak pamiętać, że po tym okresie trzeba będzie prawdopodobnie wymienić całą lampę lub oprawę. Dodatkowym atutem są ceny, ponieważ lampy LED do garażu można kupić już od kilku złotych. Pomimo niskiego zużycia prądu, można liczyć na dużą moc oświetlenia. Ważna jest także możliwość montażu lamp zarówno na suficie, jak i na ścianach. Z uwagi na brak ograniczeń co do montażu, można oświetlić odpowiednio miejsce do postoju pojazdu. Ponadto oprawy LED są dostępne w wersjach odpornych na wilgoć oraz pył, których w garażu nie brakuje. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zasilania lamp bateriami lub akumulatorami. W przypadku przerw w dostawie prądu będzie to nadal działające oświetlenie.

Czy lampy LED są najlepszym rozwiązaniem?

Aktualnie takie oświetlenie daje największe możliwości na rynku. Ich światło nie jest rozproszone, tak jak bywało to przy wcześniej stosowanych technologiach. Ten typ lamp może być przeznaczony do podłączenia go do funkcji inteligentny dom. Wtedy sterowanie całym systemem oświetlenie domu i garażu może być prowadzone ze smartfona. Warto pamiętać, że lampy i oprawy LED są dostępne w wielu wariantach. Łatwiej będzie uzyskać ciekawą aranżację wnętrza, spójną z resztą domu. Dodatkowo dla osób, które pracują w garażu, zostały stworzone lampy przenośne. Daje to możliwość doświetlenia miejsca, w którym akurat wykonywane są prace.

Przykładową ofertę lamp LED znajdziesz na https://dkled.pl/category/lampy-led-do-garazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *