: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

W upalne lato nie ma nic bardziej skutecznego w utrzymaniu chłodu w pomieszczeniach niż klimatyzacja. Profesjonalny klimatyzator powinien być zainstalowany przez doświadczonego fachowca. By jednak nie dać się zaskoczyć, warto wiedzieć, jakie kroki wykonuje się podczas instalacji klimatyzacji w domu lub w biurze. Oto kilka wskazówek.

Niezastąpiona klimatyzacja

Obecnie zdecydowana większość domów i biurowców jest budowana z myślą o możliwości wytrzymania w nich ekstremalnych temperatur. To oznacza, że w ich wnętrzu musi zostać zainstalowany system klimatyzacji. Wysokie temperatury mogą powodować brak energii i zmęczenie. W wielu przypadkach jest to spowodowane odwodnieniem z powodu nadmiernego pocenia się, spadku ciśnienia krwi oraz braku przystosowania organizmu do upału. 

Ponadto zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu może powodować rozkojarzenie i bezsenność, ze znanymi niepożądanymi skutkami dla ludzkiego zdrowia. Dlatego coraz częściej w miastach takich jak Tarnów, klimatyzacja montowana jest zarówno w nowych, jak i w starych budynkach. Prawidłowe korzystanie z jej możliwości eliminuje niekorzystny wpływ ciepła i pozwala w komfortowych warunkach pracować oraz wykonywać codzienne obowiązki.

Montaż klimatyzacji – krok po kroku

Pierwszą rzeczą jest wybór odpowiedniego rodzaju klimatyzatora, który najbardziej pasuje parametrami do danego wnętrza. Profesjonalny montaż klimatyzacji w Tarnowie zawsze obejmuje dopasowanie urządzenia tak, aby dobrze chłodziło pomieszczenia oraz było przy tym wydajne pod względem zużycia energii elektrycznej. Dalsza część działania obejmuje już instalację urządzenia, którą realizuje się w poniższych krokach.

  1. Wybór dobrego miejsca, w którym zostanie umieszczony klimatyzator. Najpopularniejsze są urządzenia typu split, które wymagają instalacji jednostki zewnętrznej (skraplacza) i jednostki wewnętrznej (parownika).
  2. Przymocowanie na ścianie wspornika jednostki wewnętrznej klimatyzacji. Do tego zadania przydaje się poziomica i ołówek.
  3. Wywiercenie otworu, który połączy jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną. To zadanie nie obejdzie się bez wiertarki z wiertłami do betonu.
  4. Przeprowadzenie kabli i rur na zewnątrz.
  5. Umieszczenie parownika na wsporniku.
  6. Zainstalowanie jednostki zewnętrznej.
  7. Przetestowanie działania klimatyzatora i poprawnych podłączeń poszczególnych elementów.

Do każdego urządzenia dołączona jest instrukcja obsługi, która dokładnie opisuje, jak przeprowadzić podłączenie jednostek. Mimo że na pierwszy rzut oka nie jest to zbyt skomplikowany proces, to jednak lepiej powierzyć jego realizację ekspertom z uprawnieniami, którym nie jest obca klimatyzacja. Tarnów ma swoich specjalistów w firmie Nowbud, która w tym zakresie działa na rynku od 1993 roku. Dwie części klimatyzatora muszą zostać ze sobą połączone kablami i rurą, więc to działanie wymaga precyzji i posiadania odpowiednich narzędzi do wywiercenia otworów w ścianie. Dlatego pomoc fachowców okazuje się niezastąpiona.

Podłączenie klimatyzacji a przepisy prawa

Wiele osób zastanawia się, czy montaż klimatyzacji w Tarnowie musi wykonać osoba ze specjalnymi uprawnieniami? Otóż klimatyzator to urządzenie wypełnione czynnikiem chłodniczym. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej oraz polską ustawą o substancjach zubożających warstwę ozonową z dnia 15 maja 2015 roku zarówno użytkowanie, jak i montaż klimatyzacji muszą odbywać się w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Dlatego profesjonalnym montażem klimatyzacji powinna zająć się osoba, która posiada certyfikat F-gazowy. To samo dotyczy późniejszej konserwacji i naprawy tych urządzeń. Tylko specjalista w zakresie napraw i obsługi klimatyzatorów będzie w stanie fachowo sprawdzić szczelność całego układu.

Z uwagi na te przepisy lepiej nie zajmować się samodzielnym montażem klimatyzacji i powierzyć jej instalację ekspertom. Niezależnie od tego, czy jej lokalizacja będzie przebiegać w przestrzeni prywatnej, czy publicznej, to właśnie oni zamontują ją tak, aby działała prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *