Drzewka owocowe kolumnowe

Drzewka owocowe kolumnowe

Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiego tarasu, balkonu lub ogrodu, a do tego uwielbiasz smak soczystych, świeżych owoców, to drzewka owocowe kolumnowe będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zagwarantują przyjemność płynącą z jedzenia dorodnych owoców oraz urozmaicą atmosferę przestrzeni, w której się znajdą.

Owocowe kolumny

Drzewa owocowe kolumnowe są odmianą drzew owocowych o kolumnowym pokroju. Rosną na wysokość około 2-3 m, a ich obwód z reguły nie przekracza 80 cm. Można je z powodzeniem uprawiać w donicach, niewielkich ogrodach oraz na tarasach i balkonach. Dzięki swej kolumnowej formie drzewko oświetlane jest z każdej strony w ten sam sposób, co sprawia, że owoce mogą równomiernie dojrzewać.

Jakie drzewka wybrać?

Wybór drzewka jest uzależniony wyłącznie od kupującego. Każdy swobodnie może wybrać taki rodzaj drzewka, które obrodzi w jego ulubione owoce. Jednak trzeba zrobić to odpowiedzialnie. W sytuacji, gdy chcemy zagospodarować naprawdę malutką przestrzeń, warto decydować się na sadzonki niskopienne. Drzewa kolumnowe są roślinami bardzo wdzięcznymi i w większości przypadków stanowić będą długoletnią inwestycję. Warto dokładnie wybrać miejsce, a także gatunek, któremu będziemy w stanie zagwarantować odpowiednie warunki rozwoju. Bez wątpienia za dobra opiekę odpłaci się urodzajem owoców.

Uprawa drzewek kolumnowych owocowych

Wymagania uprawowe drzewek tego gatunku podobne są do uprawy innych odmian drzew owocowych. Podstawową różnicą jest to, że poza ogrodem można sadzić je w donicach. W momencie zdecydowania się na kupno sadzonek doniczkowych warto pamiętać o tym, że ze względu na ograniczoną ilości ziemi w donicy, będą one narażone na niedobory składników pokarmowych. Konieczne w tej sytuacji jest regularne ich nawożenie oraz podlewanie. Natomiast przy przesadzaniu do większej donicy, warto pamiętać o wypełnieniu jej dna warstwą drobnych kamyków lub żwiru, a pozostałą część świeżą, próchniczą, żyzną glebą.

Przestrzeganie kilku prostych zasad pielęgnacyjnych sprawi, że nasze drzewka będą obficie owocować, cieszyć oko niezwykłym wyglądem, a podniebienie cudownym smakiem.

1 thought on “Drzewka owocowe kolumnowe

  1. Czytałam, że drzewka owocowe kolumnowe zajmują mało miejsca. Czy ktoś z Was ma jakąś opinię o tych odmianach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *