Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Dom czy mieszkanie? Plusy domów jednorodzinnych

Dom czy mieszkanie? Plusy domów jednorodzinnych

Artykuł partnera.

Nadchodząca wiosna sprzyja nowym początkom i porządkom także w życiu. Urok letnich miesięcy skłania także do zmiany miejsca zamieszkania w miejsce bliżej natury, na uboczu miasta lecz ciągle blisko, bo w mieście tętni życie i praca z czekającymi na nas obowiązkami. Przeprowadzka do domu z ogrodem to doświadczenie bardzo odmienne od mieszkania w bloku. Wiąże to się z dodatkowymi obowiązkami ale też ogromnymi plusami. Jakie są zalety mieszkania w domu z ogrodem? Kto najbardziej na tym skorzysta?

Dom z ogrodem w mieście

Osiedla domów jednorodzinnych to rozwiązanie idealne dla zwolenników większej przestrzeni lecz miastowego klimatu-centrum nie jest bardzo odległym punktem a komfort mieszkania jest bardzo wysoki. Coraz więcej ludzi ceni pomysły, które oferuje deweloper w Lublinie za praktyczne infrastruktury w mieście, które zaspokajają potrzeby nawet zagorzałych przeciwników miejskiego zgiełku. Warto rozejrzeć się i rozeznać się, w jakich okolicach są budowane osiedla domów jednorodzinnych, by odległość od centrum była na tyle komfortowa, by dojazd był możliwy także komunikacją miejską.

Zalety domu jednorodzinnego

Co przemawia za kupnem domu jednorodzinnego z ogródkiem?

Przede wszystkim większa przestrzeń mieszkalna, która pozwala nam na dowolność wyposażenia bez zmartwienia o ograniczony metraż, który w bloku mieszkalnym i z większą ilością dzieci może być uciążliwe.

Własny ogród z dowolnością aranżacji stwarza wiele możliwości na stworzenie swojej strefy wypoczynku. Należy pamiętać, że taras w ogrodzie pełni w lecie funkcję salonu i warto urządzić go nie tylko praktycznie, lecz także wizualnie atrakcyjnie. W 2022 roku modne są meble z materiału przypominającego plecionkę- meble rattanowe. Meble wraz z poduszkami wyglądają bardzo elegancko a ich materiał jest odporny na zimne temperatury, więc nie ma konieczności chowania ich na zimę do garażu.

Skoro o garażu mowa-własny garaż w domu jednorodzinnym to kolejny mocny punkt przemawiający za kupnem domu z ogródkiem. W garażach w blokach nie ma za wiele miejsca, by pomieścić auto, szafę narzędzi i rowery całej rodziny wraz z innymi, zbędnymi gadżetami. Komórki lokatorskie też nie są wystarczająco przestrzenne. Garaż to także przede wszystkim bezpieczeństwo i ochrona auta przed szkodliwymi zjawiskami pogodowymi, które z roku na rok zaskakują coraz bardziej. I gwarancja miejsca parkingowego.

Dla osób pracujących zdalnie dom z ogrodem to przyjemna ucieczka od czterech ścian a “garden office” jako alternatywa home office’u wręcz zachęca do pracy. Warto zaplanować zadaszenie, by słońce nie przeszkadzało w codziennych obowiązkach a było przyjemnym dodatkiem do pracy zdalnej.

Dla wielbicieli czworonożnych przyjaciół, które wymagają więcej przestrzeni, własny ogród to wybawienie. Warto o tym pamiętać, by życie naszego psa było jak najbardziej komfortowe-niektóre z ras źle znoszą mieszkanie w bloku. Ogród z tarasem to będzie teren, w którym będą czuły się bezpiecznie dzięki panującej na osiedlu domów ciszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *