Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Deszczownica. Co to takiego, czemu warto wybrać i po jaki model sięgnąć?

Deszczownica. Co to takiego, czemu warto wybrać i po jaki model sięgnąć?

Artykuł partnera.

Każdy z nas uwielbia wygodę, komfort i możliwość wypoczynku pod strumieniem ciepłej albo chłodnej wody. Zwykły prysznic oczywiście może się sprawdzić w tym przypadku, jednak bez wątpienia znacznie bardziej przyjemne jest zanurzenie się pod specjalnie dedykowaną w tym celu deszczownicę.

Czym jest deszczownica?

Deszczownica to dodatkowy element wyposażenia, który zazwyczaj montujemy w prysznicu. Z wyglądu przypomina nieco płytkę albo większy dysk, którego zadaniem jest przygotowywanie strumienia wody tak, aby przypominał delikatny deszcz. Krople są lekko rozdzielone, dobrze napowietrzone, a cały strumień ma być po prostu przyjemny i lekki w sposób, którego nie jest w stanie zaoferować nam zwyczajna słuchawka prysznicowa.

Dodatkowym atutem deszczownicy powinno być dobre ustawienie nad głową i pionowo nad całym ciałem, dzięki czemu strumień wody spada na nas równo. W ten sposób nie jest też konieczne żadne manewrowanie dyszą: wystarczy stanąć pod deszczownicą i rozkoszować się tym, jaki strumień oferuje.

Dlaczego warto wybrać deszczownicę jako dodatkowe wyposażenie prysznica?

Po deszczownicę powinien sięgnąć każdy, kto ceni sobie kąpiele pod prysznicem oraz delikatnie obmywający ciało, letni deszcz. Właśnie w taki sposób poruszają się bowiem krople z deszczownicy: lekko, przyjemnie, w taki sposób, aby dawać jak najwięcej przyjemności.

Deszczownica to świetne rozwiązanie na urozmaicenie i uprzyjemnienie prysznica. Nie sprawdzi się w przypadku osób preferujących kąpiele w dużej ilości wody, jednak wiele osób z całą pewnością doceni jej czar.

Modele deszczownic

Deszczownice możemy podzielić ze względu na różne cechy, ale najbardziej rozpowszechniony podział dzieli je na kategorie ze względu na sposób umiejscowienia. Możemy je znaleźć w takich kategoriach między innymi na stronie taniezlewozmywaki.pl, gdzie wyróżnione zostały:

  • deszczownice natynkowe, które cechują się tradycyjną budową z widocznym, zajmującym część prysznica stelażem, w którym poprowadzone są przewody z wodą;
  • podtynkowe, czyli te, w przypadku których większość urządzenia schowana jest w ścianie, co poprawia wygląd całego prysznica; górna dysza znajduje się jednak nadal na ścianie na wysięgniku;
  • sufitowe, czyli takie, które nie tylko mają schowane te części, których nie musimy oglądać, ale dyszę mocują na samym suficie, aby uzyskać jeszcze bardziej estetyczny wygląd prysznica.

Oczywiście, deszczownicę możemy wybierać zgodnie z gustem oraz z możliwościami konstrukcyjnymi, które są w pełni indywidualne dla każdej łazienki. Jedyna nasza podpowiedź jest taka, że oprócz dobrania jednego z powyższych typów, warto przyjrzeć się kolorom deszczownic. Dobór modelu również pod tym względem zapewni spójny i elegancki wygląd całej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *