Co to jest oranżeria ogrodowa i kiedy warto ją kupić?

Co to jest oranżeria ogrodowa i kiedy warto ją kupić?

Artykuł partnera.

Oranżeria ogrodowa ma bardzo bogatą i ciekawą historię. Od XVII do XIX wieku oranżerie, zwane również pomarańczarniami, były wznoszone w ogrodach pałacowych, parkach i przy rezydencjach mieszkalnych. Służyły do uprawy roślin egzotycznych (przede wszystkim pomarańczy i cytryn). Pełniły też funkcję ogrodów zimowych i były miejscem spotkań towarzyskich. Po latach zapomnienia oranżerie ogrodowe znów cieszą się zainteresowaniem inwestorów.

Czym jest współczesna oranżeria? Kiedy warto ją kupić? Do jakich celów może być wykorzystywana? Na te i wiele innych pytań dotyczących oranżerii ogrodowych odpowiadają specjaliści marki Szklarnie z Runowa.

Nowoczesna oranżeria ogrodowa

Dawniej pomarańczarnie wznoszono jako budynki o wysokich i szerokich oknach – nierzadko ze szklanym dachem. Wewnątrz mieściło się jedno duże albo kilka mniejszych pomieszczeń. Dzisiejsze oranżerie ogrodowe to przede wszystkim obiekty składające się z jednego przestronnego pomieszczenia, które służy celom wypoczynkowym i towarzyskim. Co ważne, przestrzeń oranżerii można podzielić na część wypoczynkową i do uprawy roślin.

W praktyce oranżeria ogrodowa stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla zabudowy tarasu. Jako obiekt wolnostojący może być ustawiona w optymalnym miejscu w ogrodzie, zapewniając nam doskonałe warunki do wypoczynku i przyjemnego spędzania czasu. W zależności od dostępu do mediów, nowoczesna oranżeria ogrodowa może być oświetlona i ogrzewana np. przez promienniki ciepła. To pozwala korzystać z przestrzeni niezależnie od kaprysów aury i zmieniających się pór roku.

Oranżeria ogrodowa w ofercie Szklarni z Runowa

Szklarnie z Runowa oferują wysokiej jakości oranżerie wykonane z profili aluminiowych w wybranym przez klienta kolorze z palety RAL, oraz hartowanego bezpiecznego szkła. W pełni przezroczyste ściany i dach sprawiają, że przebywając wewnątrz, nie musimy rezygnować z pięknych widoków i spoglądania w błękitne niebo. Konstrukcja oranżerii ma przesuwne drzwi i, w zależności od rozmiarów, od dwóch do nawet pięciu okien dachowych. Co istotne, można zamówić oranżerię z dodatkowymi drzwiami, z wielu stron. To wszystko przekłada się na szerokie możliwości adaptacji i użytkowania wnętrza – zarówno w sezonie letnim, jak i późną jesienią lub wczesną zimą.

Firma Szklarnie z Runowa oferuje również szeroki asortyment akcesoriów, które pomogą w spersonalizowaniu oranżerii i dostosowaniu jej do Twoich indywidualnych oczekiwań. W ofercie dostępne są m.in.: dodatkowe okna i drzwi, drewniane podłogi, moskitiery oraz dekoracje kalenicy.

Kiedy warto się zdecydować na zakup oranżerii?

Oranżeria ogrodowa może być wykorzystywana jako alternatywa dla przydomowego tarasu lub dodatkowa przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Na jej zakup warto się zdecydować w sytuacji, w której czujemy, że nie wykorzystujemy w pełni potencjału przestrzeni zielonej wokół domu. Oranżeria z pewnością uatrakcyjni nasz ogród i sprawi, że chętniej i częściej będziemy korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu.

Oranżerie to także atrakcyjne rozwiązanie dla obiektów z branży HoReCa. Z ich zalet korzystają kawiarnie i restauracje, a także hotele – zarówno te zlokalizowane w zielonym ogrodzie, jak i w samym centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *