Brama garażowa rolowana – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Brama garażowa rolowana – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wybierając bramę garażową warto mieć na uwadze nie tylko walory estetyczne, ale i wygodę jej użytkowania. Dowiedz się, jakie zalety posiadają bramy garażowe rolowane i zdecyduj, czy to właściwe rozwiązanie dla ciebie!

Bramy garażowe – jakie są ich rodzaje?

Garaż znajdujący się na terenie posesji to istotna przestrzeń, w której można nie tylko bezpiecznie zaparkować auto, ale także przechowywać wiele innych przedmiotów, które nie mieszczą się w domu. Jego brama powinna być natomiast przede wszystkim solidna i wygodna w obsłudze, pasując jednocześnie do elewacji budynku. Obecnie, wybór bram jest niezwykle szeroki, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki, dlatego też każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.
Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczają się garażowe bramy segmentowe, bramy uchylne, bramy rozwierne oraz bramy garażowe roletowe. Ostatni z wymienionych rodzajów jest chętnie wybierany przez wielu właścicieli istniejących już budynków oraz tych, które dopiero są w trakcie budowy. Bramy rolowane posiadają pancerz nawinięty na wałek nawojowy w kasecie – otwierają się więc pionowo, dzięki czemu ich otwieranie nie wymaga zapewnienia dodatkowej przestrzeni przed lub w środku garażu.

Mechanizm bramy garażowej roletowej najczęściej składa się z silnika, korby i dwóch pilotów, przy pomocy których można swobodnie sterować zamontowanym w niej napędem elektrycznym. Jest to duże udogodnienie, gdyż otwarcie lub zamknięcie bramy nie wiąże się w tym przypadku z koniecznością opuszczenia samochodu, co szczególnie można docenić podczas kiepskiej pogody lub późnej pory.

Bramy garażowe roletowe – zalety

Automatyczne bramy garażowe rolowane posiadają na swoim wyposażeniu wiele mechanizmów zabezpieczających. Jednym z nich jest rozwiązanie na wypadek awarii prądu, umożliwiające otwarcie bramy od zewnątrz lub od wewnątrz przy pomocy korby zamontowanej w drzwiach. Ponadto, system roletowy w żaden sposób nie ogranicza pola widzenia, zwiększając bezpieczeństwo kierowcy oraz osób znajdujących się w środku pomieszczenia. Istotnym zabezpieczeniem jest również zamek patentowy bądź wkładka antywłamaniowa, które skutecznie chronią na wypadek ewentualnej próby włamania do garażu.

Dużą zaletą jest także wygląd bramy garażowej roletowej. Szeroki wybór kolorów sprawia, że z łatwością można dobrać idealny odcień do elewacji budynku, aby całość wyglądała wyjątkowo estetycznie. W ich przypadku walory wizualne idą w parze z wytrzymałością – bramy rolowane cechuje wysoka odporność na uszkodzenia, również te spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które panują na zewnątrz. Wysoka jakość tego rodzaju bramy sprawia, że będzie ona służyć przez długi czas, będąc jednocześnie w doskonałym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *