Akcja rolety do pokoju dziecka – Podpowiadamy, jak wybrać

Akcja rolety do pokoju dziecka – Podpowiadamy, jak wybrać

Podczas urządzania przestrzeni dziecięcej, zwykle można napotkać na tysiące różnych dylematów. Na internetowych portalach czy blogach można bowiem zobaczyć przepięknie urządzone pokoiki dla dzieci, pełne uroczych dodatków i zawsze perfekcyjnie utrzymane w czystości. Jak ma się to jednak do realności?

Zwykle zatem rodzice wybierają bardziej funkcjonalne rozwiązania, tak, by dziecięcy pokój stał się miejscem wygodnym do zabawy Pięknym, ale też prostym do sprzątania. Jednym z etapów urządzania pokoju dziecięcego jest wybór systemu do zaciemniania okna. Rolety do pokoju dziecięcego i rolety do pokoju młodzieżowego, to współcześnie opcja wybierana chętniej niż klasyczne zasłony.

Szeroki wybór rolet do pokoju dziecięcego

Rodzaje rolet do okna w pokoju dziecka przyprawiają o zawrót głowy. Polecanych jest kilka konkretnych modeli, które można zamówić według gotowego wzoru, lub też spersonalizować. Daje to zatem naprawdę spore pole do popisu. Okno w pokoju dziecka może być doskonałym elementem wystroju, sprawiając, że przestrzeń nabierze charakteru i stanie się bardziej przytulna. Najczęściej polecane rolety do pokoju dziecięcego to:

  • klasyczne rolety rzymskie,
  • wygodne i funkcjonalne rolety ekranowe,
  • ciekawe rolety plisowe,
  • odrobinę retro rolety austriackie,
  • funkcjonalne rolety dzień i noc.

Rolety typu dzień noc do pokoju dziecka

To systemy zapewniające wygodę podczas użytkowania, minimalny wysiłek w utrzymaniu ich czystości oraz doskonałe aspekty wizualne. Jednym słowem świetnie sprawdzają się w swojej roli i osłaniają wnętrze przed zbyt dużą ilością światła słonecznego, wprowadzają do pokoju przyjemny klimat.

Jak dobrze wybrać rolety do pokoju dziecka?

Decyzja dotycząca wyboru konkretnego systemu do osłaniania okna nigdy nie jest prosta. Najczęściej dotyczy bowiem wyboru systemu do całego domu. Jakimi podstawowymi funkcjami powinny charakteryzować się rolety dziecięce, lub też rolety w ogóle?

Powinny być proste w montażu, ale też umożliwiać prosty demontaż. To szczególnie ważne wtedy, gdy rolety chce się zdjąć na przykład po to, by je wyprać. Powinny być zrobione z tkanin umożliwiających odkurzanie, łatwych do wyprasowania lub nie gniotących się. Ich podstawową rolą jest osłanianie wnętrza przed nadmiarem światła, a zatem powinny pozwalać na całkowite zaciemnienie pokoju, ale też dawać możliwość regulacji dopływu słońca do wnętrza. To właśnie w ten sposób w pokoju można wyczarować przecież przyjemną atmosferę.

Jakie wybrać rolety do pokoju dziecka?

Rolety dla dzieci w pokoju powinny być również dostosowane do wystroju wnętrza, a także wieku pociechy. Przykładem są tutaj choćby rolety austriackie, które fantastycznie sprawdzą się w pokoju maluszka każdej płci. W miarę dorastania dziecka, a szczególnie chłopca, mogą już jednak nie do końca pasować do wystroju pokoju.

Rolety perfekcyjne do pokoju dziewczynki

Wspominane wyżej rolety austriackie będą natomiast fantastycznym wyborem do pokoju dziewczynki w praktycznie każdym wieku. To wyjątkowo piękne i oryginalne rolety, o których zdecydowanie zbyt rzadko się mówi. Bezpośrednio nawiązują one do stylu retro czy vintage i do najlepszych projektów sprzed lat. Stanowią cudowne dopełnienie pokoju dziewczynki, szczególnie jeżeli jest on urządzony w stylu skandynawskim, romantycznym, lub też vintage.

Rolety harmonijkowe

Te rolety będą też doskonałym uzupełnieniem pokoju małej minimalistki – stanowią doskonałą osłonę okna i ozdobę samą w sobie. Przykuwają wzrok oryginalnym designem. Poza roletami austriackim, w pokoju młodej panienki świetnie sprawdzą się też rolety rzymskie czy klasyczne rolety ekranowe. Można zamawiać je w różnych kolorach, często również z opcją personalizacji. Wtedy to na tkaninie, która została wykorzystana do stworzenia rolet, można zamówić swój własny nadruk.

Rolety perfekcyjne do pokoju chłopaka

Dla niemowlaków pokoje często urządza się w podobnym stylu, jedynie odrobinę inaczej dobierając kolorystykę poszczególnych elementów wyposażenia. Im dzieci starsze, tym role społeczne bardziej zaznaczają się również w sposobie dekorowania przestrzeni osobistej dziecka. Kupując perfekcyjne rolety do pokoju chłopaka, warto zatem wziąć pod uwagę to, aby przez dłuższy czas dobrze służyły. Wtedy wystrój okna pozostanie bez zmian nawet na kilka lub kilkanaście lat.

Rolety rzymskie

Inwestycja w dobre rolety, które można z łatwością utrzymać w czystości, to naprawdę inwestycja długoterminowa. Jakie modele rolet sprawdzą się zatem idealnie w pokoju dla chłopaka? W tym przypadku również można postawić na klasyczne rolety rzymskie, które zawsze pięknie ozdabiają okno i są doskonałą alternatywą dla klasycznych zasłon. Śmietankowe lub jasne, beżowe rolety rzymskie, będą świetnym uzupełnieniem chłopięcego pokoju utrzymanego w stylu skandynawskim, ale też bardziej nowoczesnym czy industrialnym. W przypadku pokoiku dla małego chłopca, w którym zastosowano sporo elementów w stylu vintage, te rolety również będą dobrym wyborem.

Jeżeli pokój urządzany jest z myślą o nastolatku, dobrze sprawdzą się również rolety ekranowe czy rolety typu dzień i noc. Są wygodne w użytkowaniu i właśnie takie odrobinę chłopięce, proste, bez zbędnych ozdób.

Kolory rolet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *