4 powody, dla których warto postawić na meble z drewna

4 powody, dla których warto postawić na meble z drewna

Choć coraz większą popularnością cieszą się meble wykonywane z tworzyw sztucznych, a w loftowych wnętrzach chętnie stosuje się metalowe wyposażenie, wciąż najczęściej stawiamy na drewno. Ten ponadczasowy materiał, który pasuje do każdego wnętrza, niezmiennie gości w domach na całym świecie i z całą pewnością trend ten nie zmieni się jeszcze przez wiele lat. Skąd takie zainteresowanie i dlaczego warto inwestować w meble z drewna? Oto 4 najważniejsze powody!

Po pierwsze – meble z drewna są trwałe

Kupując meble z drewna, masz pewność, że będą służyć nie tylko Tobie, ale również przyszłym pokoleniom. Odpowiednio zaimpregnowane i pielęgnowane pozostaną funkcjonalne i piękne na przestrzeni wielu lat. Niestraszne im urazy mechaniczne, czynniki zewnętrzne czy intensywna eksploatacja. A nawet, gdy powierzchnia Twojego stołu straci na swojej naturalnej barwie albo zostanie porysowana, zawsze możesz ją zeszlifować i nanieść na nią lakier, co pozwoli na przywrócenie jej piękna.

Pamiętaj tylko, że chcąc przekonać się o trwałości drewna, musisz inwestować w wysokiej klasy wyroby. Najlepiej od sprawdzonych marek, takich jak producent mebli Polanomeble. Wtedy inwestycja w nie szybko się zwróci!

Po drugie – drewno to czysta natura

Meble z drewna to przede wszystkim naturalność i ekologia. Dzięki temu masz pewność, że inwestujesz w rozwiązania tworzone ze sprawdzonych materiałów, które nie będą miały negatywnego wpływu na otoczenie. Mało tego! Drewno w domu zapewnia doskonały, zdrowy mikroklimatreguluje wilgotność w pomieszczeniu, a do tego nie przyciąga zbyt dużej ilości kurzu.

Dlatego meble drewniane nie tylko zapewnią Ci codzienny komfort, ale również nie będziesz mieć problemu z ich czyszczeniem.

Po trzecie – drewniane meble imponują estetyką

Nie ma co ukrywać – meble z drewna są ponadczasowe, ponieważ pięknie wyglądają. Dębowe, sosnowe czy bukowe prezentują się niezwykle okazale nawet po wielu latach, a dzięki ich ogromnej różnorodności i łatwości obróbki, możesz dopasować rozwiązania odpowiednie do każdego wnętrza. Zarówno tego nowoczesnego, jak i zaaranżowanego na nieco bardziej klasyczną modłę.

Pamiętajmy również o tym, że drewno jest unikalne. Mówiąc inaczej, nie ma dwóch identycznych mebli tego typu – każdy posiada wyjątkowe usłojenie i zabarwienie!

Po czwarte – drewniane wyposażenie jest uniwersalne

Meble z drewna są niezwykle uniwersalne. Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz wybrać rozwiązania nowoczesne i nieco bardziej tradycyjne. To jednak nie wszystko. Drewno:

  • doskonale komponuje się z innymi materiałami, zwłaszcza metalem i szkłem, umożliwiając tworzenie wyjątkowych kompozycji oraz w stu procentach spersonalizowanych aranżacji wnętrz;
  • dostępne jest w wielu wariantach, a różne gatunki pozwolą Ci na zainwestowanie zarówno w lekkie, proste rozwiązania do minimalistycznych pomieszczeń, jak i masywne wyroby idealne np. do stylu glamour;
  • daje komfort i ciepło, zwłaszcza w połączeniu z różnego rodzaju tekstyliami, dlatego też jest tak chętnie wybierane przez wszystkie osoby, które pragną stworzyć we własnym mieszkaniu czy domu prawdziwą oazę spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *