Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php on line 105
Kiedy warto stosować olejki eteryczne?

Kiedy warto stosować olejki eteryczne?

Po naturalne olejki eteryczne sięgamy coraz chętniej, choć przecież od wieków towarzyszą ludziom. To substancje pozyskiwane z roślin olejkodajnych, które wspomagają leczenie i terapię różnych schorzeń, są wykorzystywane w kosmetyce, a także pozwalają się odprężyć po ciężkim dniu. Różnorodność olejków eterycznych jest tak duża, że bez problemu można znaleźć ten idealny dla siebie. Poza tym aromaterapia jest także obecna w produkcji naturalnych płynów pod prysznic i do kąpieli, szamponów i odżywek do włosów, balsamów do ciała, a także żeli do mycia twarzy, kremów, i maseczek. Olejek eteryczny jest więc wstępem do tego, by otoczyć się najpiękniejszymi zapachami działającymi na ciało i ducha.

Sięgnij po naturalne olejki eteryczne

Rozmaite olejki eteryczne świetnie pielęgnują włosy i skórę. Mają również właściwości antyseptyczne. Mogą ożywiać, pobudzać i wyciszać, wpływają na nastrój i odprężają. Wiele osób na przykład sięga po olejek lawendowy, doceniając to, że wycisza i ułatwia zasypianie. Poza tym wiele propozycji działa także przeciwbólowo. Różnorodne zastosowanie olejków eterycznych w domach, w gabinetach kosmetycznych, przez terapeutów czy nawet lekarzy sprawia, że w wielu miejscach można doświadczyć zbawiennej mocy zapachu. Czyste olejki wymagają rozcieńczenia w wybranym „nośniku”. Mogą być na przykład dodatek do kąpieli, a tym samym będą działać na wszystkie zmysły. To pozwala się zrelaksować – lub wręcz przeciwnie – będzie działać pobudzająco. Naturalny olejek eteryczny jest także doskonałym dodatkiem do masażu. Bazą wówczas może stać się na przykład klasyczna oliwa.

Jak działa olejek lawendowy?

W sklepach można znaleźć różnorodne propozycje, które mają różne zastosowania. Olejek z  drzewa herbacianego ma działanie przeciwbakteryjne, grzybobójcze i przeciwtrądzikowe. Świetnie się sprawdza przy leczeniu zmian skórnych oraz wspaniale oczyszcza ciało. Olejek eukaliptusowy jest odświeżający. Poza tym skutecznie wzmacnia układ odpornościowy i działa łagodząco przy infekcjach górnych dróg oddechowych –szczególnie przy inhalacjach. Olejek z eukaliptusa jest również fantastyczny do walki z kurzajkami, opryszczką i wypryskami. Liderem w branży niewątpliwie jest olejek eteryczny lawendowy. Koi nerwy, rozluźnia mięśnie, a także łagodzi ból i stres. Poza tym świetnie radzi sobie również ze stanami zapalnymi skóry. To najczęściej wybierany dodatek przez osoby borykające się z bezsennością. Olejek pomarańczowy również poprawia nastrój, jednak będzie on działał pobudzająco. Warto go stosować przed egzaminem czy ważnym spotkaniem. Jest często używany w kosmetykach, ponieważ ma właściwości rozjaśniające skórę, ściągające pory i reguluje wydzielanie sebum. Popularny jest również olejek cedrowy, olejek różany czy olejek cytrynowy i wiele innych naturalnych propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *