: Trying to access array offset on value of type bool in on line
Notice/home/birdcode/domains/nasze-domy.com/public_html/wp-content/plugins/ginger/addon/analytics/ginger.analytics.php105
Igłofiltry – przeznaczenie techniczne i możliwości zastosowania

Igłofiltry – przeznaczenie techniczne i możliwości zastosowania

Artykuł partnera.

Zastosowanie igłofiltrów jest bardzo powszechne i urządzenia te znajdują się na wyposażeniu wielu polskich firm budowlanych oraz remontowych. Głównym powodem sięgania po pomoc igłofiltrów jest ich wysoki poziom skuteczności w odwadnianiu. Dotyczy to między innymi prac budowlanych skupionych wokół przygotowania danego terenu pod inwestycję budowlaną. Oczywiście, również w wielu innych sytuacjach sięga się po pomoc igłofiltrów. Poniżej podajemy ten temat zogniskowanej analizie i skupiamy się na możliwościach oferowanych przez igłofiltry. Dowiesz się do wykonywania jakiego typu prac są wykorzystywane oraz dlaczego wybór pada najczęściej właśnie na instalacje igłofiltrowe.

Wykorzystanie igłofiltrów do odwadniania terenu 

Zastosowanie igłofiltrów to dość rozbudowany temat. Warto rozpocząć od tego, że igłofiltry są stosowane przez rozmaite firmy funkcjonujące na terenie naszego kraju. Najczęściej, mają one profil budowlany, konstrukcyjny lub remontowany, a tym samym – często zajmują się przeprowadzaniem różnego typu prac, które ingerują w strukturę gruntu. Gdy tylko pojawia się potrzeba odwodnienia danego terenu, wówczas wykorzystane mogą zostać igłofiltry.

Jakie są najczęstsze powody ich stosowania? Wymienić można kilka głównych przyczyn. Pierwszą jest chęć usunięcia nadmiaru wód gruntowych oraz obniżenie ich poziomu. Jest to możliwe do uzyskania dzięki wykorzystaniu rozbudowanej sieci igłofiltrów, które po wprowadzeniu w ziemię zaczynają wysyłać nadmiar obecnych w gruncie wód. W ten sposób igłofiltry są w stanie radykalnie i na stałe obniżyć poziom wód, nawet o kilka dobrych metrów.

Z igłofiltrów korzysta się także w celu przygotowania danego terenu pod dalsze, mniej i bardziej rozbudowane prace budowlane lub konstrukcyjne. Często igłofiltry stosuje się w odwadnianiu terenu, na którym przeprowadzane będą wykopy, na przykład w celu wymiany starych przewodów ziemnych na nowe. Wówczas, dzięki zastosowaniu igłofiltrów, możliwe jest sięgnięcia w głąb struktury gruntu, stworzenie wykopów oraz suchych korytarzy, którymi poprowadzone zostaną przewody.

Również inne sytuacje mogą być powodem do skorzystania z instalacji igłofiltrowej. Przykładowo, wykonanie odwodnień geotechnicznych, chęć poprawy konsolidacji oraz stabilności gruntów na danym terenie, redukcja potencjalnej obsunięć gruntów. Rzadziej, stosuje się igłofiltry do odwodnień w rolnictwie oraz do uzyskiwania wody gruntowej dla celów przemysłowych, ogrodniczych lub spożywczych.

Instalacja igłofiltrowa – skuteczna i wydajna

Możliwości oferowane przez instalacje igłofiltrowe są bardzo korzystne. W trakcie ich stosowania wprowadza się rozbudowaną sieć igłofiltrów w głąb ziemi, skąd będą one zasysać wodę. Instalacje igłofiltrowe mogą zająć bardzo dużą powierzchnię, w zależności od potrzeb konkretnego gruntu oraz zamiarów budowlanych. 

Wszystkim zainteresowanym polecamy sięgać po pomoc firmy Hamer, z której ofertą zapoznasz się pod linkiem: https://hamer.pl/. Stosuje ona dużą liczbę wysoce wydajnych igłofiltrów, które po podłączeniu do kolektora ssącego są w stanie obniżyć poziom gruntowych w bardzo krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *